Твори програмної літератури
в електронному вигляді для Вас, наші читачі!

"Хіба ревуть воли, як ясла повні" Мирний Панас Якович (10 клас). Надворі весна вповні. Куди не глянь - скрізь розвернулося, розпустилося, зацвіло пишним цвітом. Ясне сонце, тепле й приязне, ще не вспіло наложити палючих слідів на землю: як на Великдень дівчина, красується вона в своїм розкішнім убранні... Поле - що безкрає море - скільки зглянеш - розіслало зелений килим, аж сміється у очах. Над ним синім шатром розіп'ялось небо - ні плямочки, ні хмарочки, чисте, прозоре - погляд так і тоне.
Володимир Винниченко "Федько - халамидник" (6 клас).
Всеволод Нестайко "Тореодори з Васюківки"(6 клас)./Files/images/РИС2.jpg

Іван Липа "Близнята"(6 клас)
У казці «Близнята» талановито поєднано фантазію і мудрість, що спонукає до філософських висновків про долю, призначення кожного на цій землі, вибір людиною своєї життєвої позиції.

Василь Симонено "Цар Плаксій та Лоскотон"(6 клас)
Ця казка дуже повчальна. Її головні герої — Лоскотон і цар
Плаксій — абсолютно протилежні. Це неначе Добро і Зло, які постійно сперечаються між собою за владу над людськими душами. Показовому фінал казки. «Цар Плаксій помер від сміху», а Лоскотон «живе й понині!» Так автор виражає свою віру в перемогу Добра над Злом.

Олександр Олесь. Вірші
Олександр Олесь створив прекрасний поетичний цикл «Княжа Україна», до якого увійшли вірші «Війна з татарами», «Ярослав Осмомисл» та інші.
Доба Київської Русі— загадковий та прекрасний період нашої історії. Попри війни, які точилися на той час із хижими завойовниками, попри міжусобиці, які деколи затьмарювали мирне існування держави, цей період подарував нам розвиток писемності, прекрасні літописні твори, видатних Історичних особистостей та звитяжні перемоги над ворогом.

Атін Лотоцький "Михайло - семиліток"(6 клас)
Давньоруські часи України (боротьба киян проти загарбників-печенігів) у літературній інтерпретації. Почуття обов’язку і почуття батьківської любові. Роздуми про добро і зло.
ТЛ: тема художнього твору, сюжет, кульмінація.

Оксана Сенатович. "Малий віз"(6 клас)

Поетична творчість Оксани Сенатович яскрава і самобутня, по-жіночому лірична. А твори для дітей особливо добрі й щирі, саме такі, які може розповідати любляча матуся. Для малечі письменниця написала чимало поезій.

Олена Пчілка. Сосонка (6 клас)

Улюбленою літературноюформою письменниці було оповідання, в основу якого бралася якась почута чи побачена нею подія, а персонажі – переважно із українського панства та селянства. Олена Пчілка завжди безсторонньо і об’єктивно подавала дітям картини народної дійсності, спонукаючи їх до самостійної оцінки вчинків та явищ.

Валерій Шевчук. "Панна квітів"
До книжки відомого українського письменника, лауреата Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка, увійшли казки, написані для дітей. Химерні й незвичайні, із широкою фантазією й самобутністю, йдуть вони на зустріч із малим читачем. І якою буде ця зустріч, судити читачу.
Хочеться вірити, що не залишиться він байдужим, що запам'ятаються йому ці дивовижні герої, витворені уявою автора

Володимир Малик "Князь Кий"
"Князь Кий" оповідає про мужнього 22-річного хлопця, Кия, що в виру гуннської навали на Україну в V столітті зумів відстояти честь і гордість України, а головне – захистити жителів від кочовиків-завойовників. Паралельно оповідається про побут мешканців тогочасної Украни, про їх вірування.

Спиридон Черкасенко "Маленький горбань"(6 клас)
Автор знайомить читача зі своїм героєм на самому початку твору. Здається, нічим не виділяється Павлик з хлопчачого гурту: так само захоплено блищать очі малого, коли він дивиться на веселу гру дітей у м’яча. З першого погляду видно лише, що діда і онука об’єднує велика дружба: вони разом дивляться на гру, спілкуються, «обом сіяють обличчя од великої втіхи»…

Євген Гуцало "Олень Август"( 6 клас)
Оповідання “Олень Август” як виклик самому життю, протиставлення чистої дитячої душі, яка вміє мріяти, сміливо дивитися в майбутнє, невдасі режисеру Альтову. Альтов пройшов життя і втратив уміння бачити красу навколо себе, вірити у мрію, домагатися її здійснення