Заходи на 2022/2023 навчальний рік

Назва заходуТермін виконання
Заходи до Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру29.09.2022
День Українського козацтва
День захисників та захисниць України
10-14.10.2022
День вигнання нацистських окупантів з України28.10.2022
День української писемності та мови
09.11.2022
День Гідності та Свободи21.11.2022
День пам'яті жертв голодомору26.11.2022
День Збройних сил України06.12.2022
День пам’яті захисників Донецького аеропорту - "кіборгів"16.01.2023
День Соборності України.21.01.2023
Міжнародний день пам'яті жертв Холокосту27.01.2023
День затвердження Державного Прапора України28.01.2023
День пам'яті героїв Крут29.01.2023
День вшанування учасників бойових дій на території інших держав15.02.2023
День Єднання16.02.2023
День Державного Герба України19.02.2023
День Героїв "Небесної сотні"20.02.2023
День Рідної мови21.02.2023
152 роки від дня народження Лесі Українки25.02.2023
День спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь26.02.2023
День затвердження тексту Державного Гімну України06.03.2023
209 річниця з дня народження видатного українського митця - Тараса Григоровича Шевченка09.03.2023
День українського добровольця14.03.2023
Свято Великодня10-14.04.2023
День пожежної охорони17.04.2023
День пам'яті та примирення08-09.05.2023
День вишиванки19.05.2023
Міжнародний день захисту дітей01.06.2023
День Конституції України28.06.2023
З метою поліпшення національно-патріотичного виховання молоді та культурно-виховної роботи з військовослужбовцями, підвищення рівня підготовки молоді до виконання військового обов’язку щодо захисту держави в ліцеї проведені наступні ЗАХОДИ:


2022/2023 н.р.:

Конституція будь-якої країни - це збірка правил, що слугують для визначення її політичного устрою, повноважень керівних інституцій, а також громадянських прав і обов’язків. Часто Конституцію іменують Основним законом, бо вона займає верховну позицію над усіма іншими законами. Для багатьох країн прийняття Конституції пов’язано з революціями чи визвольними війнами, для інших воно стало вирішальним кроком на шляху до суверенітету. Не є виключенням і Україна — нашу Конституцію було прийнято на п’ятому році незалежності. Ця довгоочікувана і визначна для українців подія відбулася 28 червня 1996 року, і відтоді щороку 28 червня ми відзначаємо державне свято — День Конституції України.Волелюбні українці здавна прагнули до самостійної державності, а отже, й до написання власної Конституції. Не всі знають, що першою з конституцій усіх європейських країн була саме українська. Передусім прийняття Конституції означає, що держава набула певної стабільності. Так сталося і в Україні, адже саме тоді після зміни суспільного устрою сформувалося нове громадянське суспільство. Але головне значення нашого основного закону полягає в змісті його статей, які свідчать про те, що Україна є демократичною, правовою та соціальною державою. І оскільки цей документ є основоположним з точки зору законодавства, всі інші закони та взагалі діяльність держави мають бути орієнтованими саме на Конституцію. День Конституції України є сильним об’єднуючим фактором для населення країни, адже під час прийняття цього документу змогли дійти згоди навіть найзапекліші політичні опоненти. Отже, й суспільству Конституція надає можливість порозумітися якщо не з усіх, то з переважної більшості суперечливих питань. День Конституції нагадує кожному громадянину про те, як важливо поважати свою Конституцію і дотримуватися її постулатів, адже тільки в такому разі ми можемо сподіватися на стійкий розвиток нашої країни в демократичному напрямку.

До Дня Конституції України учні ліцею долучились до освітньої акції “ДЕ ЄДНІСТЬ, ТАМ І ПЕРЕМОГА”: флешмобу «Наші люди – наша гордість» Суть флешмобу - згадати видатних харків’ян, які зробили великий внесок у державотворення країни й передали свою мудрість майбутнім поколінням.

Відео 1

Відео 2

Відео 3

Відео 4

Відео 5

Відео 6

Відео 7

Діти — це найдорожче диво, яке наповнює життя дорослих радістю й теплом. Природно, коли дитину оточують любов’ю, увагою й піклуванням, і якщо в дорослому житті ми інколи мріємо повернутися у своє дитинство — значить, воно було щасливим і безтурботним, яким і має бути для кожної дитини на планеті. Але, на жаль, чимало малечі все ще продовжують страждати від злиднів, воєн та жорстокого поводження.

Щорічно 1 червня людство відзначає Міжнародний день захисту дітей. Ця важлива подія закликає всіх дорослих до зусиль по забезпеченню дітям гідних умов життя, освіти й відпочинку, а також надійного захисту від насилля та експлуатації.

Сьогодні в нашій країні питання захисту дітей стоїть досить гостро, особливо зважаючи на те, що українські діти зараз є свідками пострілів, вибухів і руйнувань, що не може не позначатися на їхньому психологічному та фізичному стані.

Відео

Учні ліцею до цієї важливої дати вирішили записати відеозвернення зі словами подяки нашим хоробрим захисникам і захисницям, адже зараз саме вони намагаються зробити все для того, щоб діти в Україні були під надійним захистом і могли зберегли найкращі спогади про дитячі роки на все життя!

Відео

01 червня у ХЛ № 89 учні старших класів провели музичне свято для учнів молодших класів.

Також, напередодні Міжнародного дня захисту дітей учні ліцею взяли активну участь у заході Шевченківського району "Нехай усі діти будуть щасливі"

Вітаємо з Всесвітнім днем вишиванки! Наше минуле й сьогодення пов’язані багатовіковими традиціями, одна з яких — національний одяг, а саме вишиванка. Зараз цей елемент народного вбрання отримав нове життя завдяки сучасним рішенням крою й візерунку, при цьому не втративши споконвічної краси, ошатності та символічного значення оберегу. Вишиванки є не лише в гардеробі наших співвітчизників — часто їх можна побачити на всесвітньо відомих зірках шоу-бізнесу та кіно. З давніх-давен вишита сорочка виконувала роль потужного оберега. Вишиванка в наш час стала не просто елементом етнічної одягу, який зберігає пам’ять роду та генетичний код нації, а стає символом української нескореності, єдності української нації, містком єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців. Кожного року в третій травневий четвер, у День вишиванки, багато українців одягають вишиті сорочки, щоб вшанувати культурні традиції свого народу. Для українців вишиванка — символ національної свободи, уособлення єдності, генетичний код нації!

Учні та батьки ліцею також вдягнули до свята яскраві українські вишиванки та взяли участь у районному танцювальному флешмобі "Україна у вишиванці" та тематичних виставках дитячих малюнків та поробок. 18 травня з учнями ліцею було проведено тематичні класні години до Всесвітнього дня вишиванки.

До Всесвітнього дня вишиванки учні ліцею разом з батьками та вчителями намалювали на шкільному подвір’ї велику, яскраву вишиванку — оберіг для рідного Харкова! Ніякі орки, ніякі обстріли, ніякі інші обставини не завадять нам любити та оберігати рідне місто!

Відео 1

Відео 2

Відео 3

8 травня в Україні та у всьому світі вшановується День пам’яті та примирення. Кожне слово у назві цієї дати має глибоке значення. Пам’ять говорить нам про те, що ми маємо не забувати мільйони людей, які загинули у Другій світовій війні. Примирення – означає, що всі країни, що брали участь у кривавих діях тієї війни мали б примиритися між собою та не починати нових війн. Мета цього пам’ятного дня – ще раз нагадати про невинних жертв війни, про безглуздо знищених в результаті бойових дій людей, про жахливі воєнні злочини, злочини проти людяності. Народи повинні були примиритися для того, щоб не допустити повторення подібних подій знову. На жаль, наші сподівання не завжди виправдовуються і українцям знову доводиться боронити своє право на існування, яке цього разу заперечують російські нацисти. День пам’яті та примирення відзначають 8 травня не випадково. Адже саме цього дня, у 1945 році було підписано Акт про капітуляцію тодішнього агресора – Німеччини. Подумки повертаючись в ті дні, важливо оцінити внесок кожної держави, а також кожної окремої людини у завершення воєнних дій. Восени 2004 року, на 59-му з’їзді Генасамблеї Організації об’єднаних націй, дата 8 травня отримала офіційне визнання та назву – День пам’яті та примирення. У відповідній Резолюції було зазначено, що всі держави, що мають членство в ООН, відзначатимуть цей день як пам’ятний на честь жертв, що постраждали під час Другої світової війни. Друга світова війна ознаменувалася фашизмом, тиранією, Голокостом та іншими тяжкими та жахливими злочинами, вчиненими нацистами проти людства. День 8 травня, який називається Днем пам’яті та примирення в честь жертв Другої світової війни, має подолати негативну спадщину війни та посилити міжнародний акцент на примиренні, міжнародному та регіональному співробітництві та демократичних цінностях, правах людини та основних свободах, зокрема через ООН. Варто зазначити, що День пам’яті та примирення має свій символ – червоний мак. А гасло дня звучить наступним чином: «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

До Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні учні та вчителі ліцею долучилися до районного заходу "Пам'ятаємо, перемагаємо" за номінаціями: челендж "Мак - квітка пам'яті", віртуальний дайджест "Українські міста - герої", портретна галерея "Пам'ять єднає покоління".

Також, учні ліцею взяли участь в обласній акції пам'яті «Червоний мак» до Дня пам'яті та примирення.

8-9 травня з учнями ліцею було проведено тематичні класні години, присвячені Дню пам'яті та примирення, Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Пам'ятаємо! Перемагаємо!

Відео 1

Відео 2

Відео 3

Відео 4

Відео 5

Кожного року 17 квітня Україна відзначає офіційне професійне свято – День пожежної охорони.Подію започаткували у 1995 році, але спочатку відзначали 29 січня. Згодом, у 2013 році, дату святкування змінили. Праця пожежника вкрай відповідальна, тяжка, героїчна, стресова та дуже важлива. Пожежна охорона виконує свою роботу як вдень, так і вночі. Пожежники повинні мати гарну фізичну та теоретичну підготовку, адже від їхнього професіоналізму нерідко залежить життя людей. Метою Дня пожежної охорони України є подяка працівникам за старанне виконання роботи та підтримка їхньої ініціативи. Під час війни пожежники героїчно першими йдуть на допомогу та порятунок населення, що постраждало від обстрілів ворога. Низький уклін за вашу працю!

До Дня працівників пожежної охорони учні ліцею намалювали малюнки з подяками пожежним та правилами пожежної безпеки.

Відео

/Files/images/photo_5325675098633520796_y.jpg

16 квітня відзначається Великдень – одне з найважливіших весняних свят Українців.В цього свята своя особлива аура, яка пов’язана зі справжнім весняним теплом, сонячним світлом, ніжно-зеленими гілочками дерев та першими квітами. Неповторного відчуття додають передсвяткові приготування — випічка пасок, фарбування яєць. До цих приготувань з радістю долучаються й діти, адже потім так весело з’їсти солодкий верх паски й випробувати, чиє яйце виявиться міцнішим у традиційній великодній «битві крашанок».

До свята Великодня учні ліцею разом з батьками, зі смаком, любов'ю та душею, виготовили різноманітні тематичні поробки, намалювали малюнки та напекли пасок.

Відео 1

Відео 2

Відео 3

/Files/images/photo_5325675098633520792_y.jpg

Також, учні ліцею взяли участь у фестивалі Шевченківського району «Великдень іде, перемогу несе!» та у марафоні "Від серця до серця" від Департаменту освіти Харківської міської ради.

/Files/images/photo_5316878700668635470_w.jpg

Щорічно 14 березня Україна відзначає доволі молоде свято – День українського добровольця.Подію встановила Верховна Рада 17 січня 2017 року після голосування на засіданні парламенту. День українського добровольця — нове, але дуже важливе свято, яке було створене на честь всіх тих, хто 14 березня 2014 року встав на захист України. Цей день було встановлено для того, щоб пам'ятати, через що довелося вже пройти нашій країні і через що вона проходить прямо зараз. А ще дата нагадує про героїзм захисників та захисниць незалежності рідної Батьківщини. Військові, медики, волонтери, аграрії, водії, вчителі та інші люди об'єдналися заради того, щоб боротися з російськими окупантами.

14 березня з учнями ліцею було проведено класні години до Дня українського добровольця

Вітаємо всіх чоловіків і жінок — захисників України. Поки є герої, що попри всі тяготи захищають мирне майбутнє наших дітей від брехливого підступного ворога, ми обов’язково ПЕРЕМОЖЕМО!

/Files/images/photo1678872709.jpeg /Files/images/photo1678872700.jpeg

В рамках освітнього процесу з метою протидії інформаційній війні, яку веде російська федерація в межах повномасштабної війни проти України, 13.03 у Харківському ліцеї 89 відбулася зустріч із співробітником Департаменту кіберполіції Федоровою Людмилою Олександрівною, яка ознайомила учнів із проєктом"МРІЯ", що поєднав кіберполіцію та волонтерів у протидії російським окупантам в медіа-просторі".

/Files/images/photo1678723731.jpeg

«9 березня 2023 року Україна відзначає 209 річницю з дня народження видатного українського митця - Тараса Григоровича Шевченка. Ця постать є вагомою не тільки в літературі, живописі чи графіці: вона перш за все є надзвичайно важливою для розуміння минулого нашої держави та її теперішнього й майбутнього.»

«Своєю мудрою, позачасовою філософією Тарас Григорович насправді мотивує вже наших сучасників, закликає «не здаватися»! Ним не можна не захоплюватися! Не можна не пишатися! Хай той вогник любові до Батьківщини палає у вашій душі так само віддано, як і в нашого Шевченка!» (Уривки із есе учениці 11а класу Дзюби Софії)

08-09 березня з учнями ліцею було проведено низку заходів до Дня народження Тараса Григоровича Шевченка: конкурси читців віршів Т. Г. Шевченка; віртуальні виставки книг; онлайн-вікторини "Чи знаємо ми Т. Г. Шевченка?", "Шевченковими шляхами"; уроки — презентації з практичними завданнями "Цікаві факти про життєвий і творчий шлях Т. Г. Шевченка", "Тарас Шевченко - поет і художник українського народу”, «Т. Г. Шевченко навіки в наших серцях», "Поетичними стежками Великого Кобзаря!", «Вінок Шевченку»; квест-гра "Чи добре ми знаємо Т. Шевченка?"; відеопрезентації " Обличчя історії України. Тарас Шевченко", "Цікаві факти із життя та творчості Т. Г. Шевченка"; урок-дослідження «Шляхами Кобзаря», урок відкритих думок «Сучасний Шевченко», тощо.

Відео 1

Відео 2

Відео 3

/Files/images/photo1678382256 (1).jpeg

Також, учні ліцею взяли участь у районному заході "Вічне слово Кобзаря": флешмобі хмар слів до віршів Т.Г. Шевченка "Його слово в народі на вустах"; галереї малюнків "Завжди сучасний Шевченко"; створенні інформаційних постерів "Тарасова Доля".

/Files/images/photo1678382256.jpeg

Усі ці заходи дали можливість дітям зрозуміти, наскільки Тарас Григорович - сучасний поет, який ідеально вписується в наш час тим, що допомагає Україні знаходити сили боротися із лютим ворогом. "Борітеся - поборете!"

/Files/images/photo1678794956.jpeg

Двадцять років тому, 6 березня 2003 року, Законом України «Про Державний Гімн України» Верховна рада затвердила текст Гімну — одного із головних державних символів України поряд із прапором та гербом.

Історія нашого Гімну почалася ще 160 років тому, у 1863 році, коли композитор Михайло Вербицький написав музику на вірші етнографа і фольклориста Павла Чубинського. Так народилася пісня «Ще не вмерла Україна», яка на тлі інших пісень духовно-патріотичного змісту вирізнялася широтою осмислення історичної долі народу, передбаченням його духовного відродження. Ще тоді пісня «Ще не вмерла Україна», як національний гімн була визнана І. Франком, Лесею Українкою, українськими громадами по всьому світу. Особливо знаковим було авторство пісні, адже її створили наддніпрянець і галичанин, що знаменувало соборність українських земель.

І сьогодні, наш Гімн об'єднує українців по всьому світу та надає сил нашим воїнам. Кожен з нас співає його з величезною гордістю, бо ми сильна і непереможна нація, нескорені патріоти своєї держави, ми - УКРАЇНЦІ!Учні ліцею взяли участь в співочому онлайн-челенжі Шевченківського району #ГімнУКРАЇНИ_співаємоРАЗОМ

Пишаймося тим, що МИ - УКРАЇНЦІ!

Віримо в Перемогу!

Відео

/Files/images/photo1678097585.jpeg

«Вистояли – переможемо!» Інформаційні матеріали до річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну

24 лютого виповнюється 365 днів від початку злочинного повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку Москва розпочала проти України 9 років тому з окупації Криму у 2014 році.

Своєю збройною агресією Росія розв’язала першу в XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки, встановлену після Другої світової війни. Світ знову зіткнувся з режимом, який прагне силової ревізії кордонів і прямує до новітнього тоталітаризму. Цей режим назвали «рашизмом» для означення псевдоідеології, замішаної на поєднанні ідей фашизму й більшовизму, нацизму та євразійства, реваншизму і ксенофобії, що прикриваються «православ’ям» та «величчю російської культури».

Від 2014 року Україна бореться за суверенітет і соборність. Російський агресор тимчасово окупував окремі українські землі. Але всі вони обов’язково будуть звільнені. Україна переможе ворога й відновить територіальну цілісність. Вистояли – переможемо!

Інформаційні матеріали до річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну

/Files/images/photo1677753508.jpeg

26 лютого відзначають День кримського спротиву російській окупації. У цей день у 2014 році під парканом Кримського парламенту був організований мітинг мирних громадян, що висловлювали протест щодо проведення сесії Верховної Ради республіки. На позачерговому зібранні повинна була обговорюватися територіальна цілісність України та переведення Криму у статус російського півострова. 26 грудня за ініціативи Меджлісу було організований мітинг проукраїнськими громадянами, які виступали проти рішення кримських депутатів. Саме цей день увійшов в історію України як День спротиву кримськотатарського народу російській окупації. У 2021 році урочистість набула офіційного статусу згідно з указом Президента України. Цього дня громадяни шанують героїзм та відчайдушність мешканців Криму, що не побоялися протистояти проросійським окупантам.

До Дня спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь 23-24 лютого вчителями історії в ліцеї було проведено тематичні уроки. Також учні ліцею взяли участь у флешмобі Шевченківського району#ПОДІЇ_В_КРИМУ_ОЧИМА_ДІТЕЙ

Відео

/Files/images/photo1677418205 (5).jpeg /Files/images/photo1677418205 (4).jpeg /Files/images/photo1677418205 (3).jpeg

/Files/images/89.JPG

25 лютого виповнилося 152 роки від дня народження Лесі Українки – української поетеси, драматургині, громадської діячки. Багато її творів стали шедеврами світової літератури.Леся Українка писала на найрізноманітніші теми — про Україну, природу, любов і мрії. Її цитати відомі по всьому світі. З висоти століття феномен Лесі Українки не втратив свою конструктивну енергію: її твори не лише читають, за ними ставлять вистави, знімають кінострічки. І не зупиняються наукові осягання генія письменниці.

Учні ліцею взяли участь у естафеті виразного читання до 152-річчя з дня народження Лесі Українки

Відео

/Files/images/photo1677418205.jpeg

Міжнародний день рідної мови в Україні відзначають 22 роки поспіль. Мова завжди була зброєю. Особливо її значимість ми відчуваємо сьогодні, майже через рік з початку повномасштабного вторгнення росії на нашу землю.

У Харківському ліцеї 89 відбувся ряд заходів до Дня рідної мови.Це і літературне свято "Її величність - Мова", і конкурс віршів про українську мову, вікторини, олімпіади та інтелектуальні ігри, що присвячені цьому святу. Був організований перегляд відеопрезентацій "Міжнародний день рідної мови", "Цікаве про українську мову", "Мова- серце народу". Усі заходи пройшли в натхненній атмосфері, адже мова - ДНК нації!

/Files/images/photo1676994962.jpeg

Також, учні ліцею взяли участь у районному квартфоні "Мова рідна - душа країни!" у номінаціях "Мова - глибина тисячоліть, мудрість та філософія народу", "Чиста мова", "Сміємося - отже не здаємося", "Співаймо, бо ми того варті!"

Відео 1

Відео 2

Відео 3

Відео 4

Відео 5

/Files/images/photo1676994962 (2).jpeg /Files/images/photo1676994962 (1).jpeg

Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні.У цей день згадують найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013-2014 років. Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. Герої не вмирають! Слава Героям України! До Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні у ліцеї відбулись тематичні класні години, хвилини мовчання.

Щороку 19 лютого українці відзначають День Державного Герба України!Герб будь-якої держави є її найбільш відмітною емблемою. Його зображення має офіційний статус та використовується в печатках, на грошових купюрах та офіційних документах країни. Згідно Конституції Державний Герб України представлений малим та великим гербом. Малий Герб України зображений у вигляді тризубу золотистого кольору, розміщеного на синьому фоні. Така символіка була офіційно затверджена на засіданні Верховної ради 19 лютого 1992 року. Тому саме цей день лютого став Днем Державного Герба України. В свою чергу, зображення великого Державного Герба досі не затверджене і знаходиться на етапі розробки. День Державного Герба України – це національне українське свято, яке пов’язане з боротьбою за незалежність. В цей день українці виходять на вулиці у вишитих сорочках, на вікнах будинків розвішують прапори з державною символікою. Тризуб – це відголос історії нашої нації та символ боротьби за суверенітет нашої Держави. Кожен патріот та свідомий українець схиляє голову перед гербом своєї країни. Тим самим він схиляє голову перед своїми пращурами, які брали участь в розбудові нашої країни та відстоювали її самобутність і незалежність!

До Дня Державного Герба України у ліцеї відбулись тематичні класні години, віртуальні виставки малюнків.

Відео

/Files/images/photo1676885251.jpeg /Files/images/photo1676885251 (1).jpeg

ВІТАЄМО З ДНЕМ ЄДНАННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ!

16 лютого з учнями ліцею було проведено тематичні класні години, ігри-квести до Дня Єднання. О 10:00 всі учні разом з вчителями заспівали Державний Гімн України! Також, учні ліцею взяли участь в онлайн фестивалі Шевченківського району "Крила єдності". В рамках фестивалю пройшли відеочелендж "Що для тебе значить Україна?" та флешмоб "Крила єдності".

Відео 1

Відео 2

/Files/images/photo1676537444.jpeg /Files/images/photo1676538370.jpeg

/Files/images/ХЛ № 89.png

15 лютого ми маємо згадати всіх наших співвітчизників, які брали участь у бойових діях за кордоном. Багато хто з них втратили життя чи здоров’я. Багато хто сміливо рятував товаришів. Воїни з незалежної України допомагали справі миру у всьому світі, рятували людей у різних гарячих точках. Пам’ятаємо всіх них. З 13.02 по 15.02 з учнями ліцею було проведено тематичні класні години з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Також, учні ліцею взяли участь у районному заході "Хоробрим серцям присвячується..."

Відео

Відео 2

/Files/images/photo_5434058581168211194_y.jpg

/Files/images/photo_5434058581168211088_y.jpg

29 січня українці шанують пам’ять героїв Крут – студентів, які відчайдушно стримували більшовицький наступ біля залізничної станції, внаслідок чого більшовицькі війська втратили боєздатність на декілька днів, що дало час українській делегації укласти Берестейський договір. Стратегічно важливу станцію під Чернігівщиною, яка вела до Києва, захищали студенти старших курсів першої в Україні юнацької військової школи імені Богдана Хмельницького. На допомогу їм були спрямовані Студентський курінь та курінь “Смерті”. Найменшим з бійців було по 16 років. Вранці 29 січня стався напад 4-тисячної армії червоноармійців на українські позиції. Бій продовжувався цілий день, а під вечір українці організовано відступили у сторону Києва, знищуючи за собою колії. Водночас 27 юнаків, учнів гімназій та університетів, заблукали у темряві та були взяті більшовиками на станції у полон. Згодом вони були поховані біля Аскольдової могили в Києві. Жертва українських хлопців живе у пам’яті народу і дотепер.

Відео

З 23.01 по 27.01 з учнями ліцею було проведено тематичні класні години, хвилини пам'яті з нагоди Дня пам'яті героїв Крут.

/Files/images/photo_5384267648075939982_y.jpg

Також, учні ліцею взяли участь у флешмобі інформаційних постерів Шевченківського району #ПАМЯТАЄМО_ГЕРОЇВ_КРУТ

/Files/images/photo_5384267648075939986_y.jpg /Files/images/photo_5384267648075939983_y.jpg

/Files/images/photo_5395845076019692090_y (1).jpg

28 СІЧНЯ – ДЕНЬ ЗАТВЕРДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ. Існують державні символи, які згуртовують націю, уособлюючи її минуле, сьогодення і майбутнє. Державний Прапор України – один із них. 18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України Постановою «Про прапор України» надала синьо-жовтому прапору статус офіційної символіки країни. 28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла Постанову «Про затвердження Державним прапором України Національного прапора». Під синьо-жовтим прапором в Україні зустрічають іноземних гостей, військовослужбовці приймають присягу, працюють українські посольства, він вивішується в ООН. У звільнених від російсько-окупаційних військ містах та селищах військовослужбовці Збройних сил України урочисто піднімають наш прапор. Українці пишаються своїм прапором, тому наш синьо-жовтий стяг побував у майже всіх куточках планети: в Антарктиді, на Евересті, на найвищому вулкані світу і навіть у космосі. Державний Прапор України – це офіційний символ, яким пишається кожен українець, це наша гордість, наша національна святиня із багатовіковою історією свого існування. Нині Державний прапор постійно майорить над будинком Верховної Ради України, над будинками обласних і районних Рад, над представництвами нашої держави у країнах світу. Синьо-жовтий біколор прославляє нашу Україну у різних куточках світу, на всіх континентах. Українські діаспори та влада держав, дружніх до України, проводять чимало заходів із вшанування державних символів нашої країни, тим самим демонструючи єдність і повагу, підтримку і захоплення. За Україну та її волю на вулиці міст світу виходять багатотисячні демонстрації – такі чисельні, яких раніше ці міста й не бачили. І на нашу підтримку головні й символічні будівлі світу підсвічуються героїчними синьо-жовтими кольорами. Вітаємо із Днем затвердження державного Прапора! Нехай небо буде мирним і такого ж чистого блакитного кольору, як на нашому державному прапорі, а ниви рясніють щедрими золотими врожаями. Нехай ваші серця сповнюються честю, гордістю, любов’ю до своєї країни, почуттям національного єднання, коли майорить Прапор України!

Відео 1

Відео 2

/Files/images/photo_5379808346741261136_y.jpg

Сьогодні, 27 січня, світ згадує трагічні події минулого: Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.Ми поділяємо біль за жертвами цієї жахливої трагедії минулого століття, яка не оминула й українські землі. Після двох Голодоморів 1921-1923 та 1932-1933 рр., Голокост став наступним у часі актом геноциду, який забрав життя понад півтора мільйона людей: жінок, чоловіків, дітей… Це була не просто трагедія, це був цілеспрямований злочин – проти єврейського народу, ромів, проти мирних людей, проти людяності. Ми схиляємо голови перед тими, хто загинув під час Голокосту та згадуємо тих, хто не залишався осторонь та, під загрозою смерті, все одно допомагав ближнім вижити. Пам’ятаймо минуле заради майбутнього. Вічна пам’ять жертвам Голокосту...

З 23.01 по 27.01 з учнями ліцею було проведено тематичні класні години, хвилини пам'яті з нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту.

/Files/images/photo_5377556546927575375_y.jpg

Учні ліцею взяли участь у районних заходах з нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту: фоточеленджі "За ким плаче свічка: мертві не простять, живі не забудуть"; літературних читаннях"Голокост - шрам на серці людства"; створенні соціальних постерів"Місця, пов'язані з пам'яттю про Голокост".

Відео 1

Відео 2

/Files/images/photo_5377556546927575377_y.jpg /Files/images/photo_5377556546927575376_y.jpg

/Files/images/photo_5377556546927575961_w.jpg

22 січня український народ щорічно святкує День Соборності України. Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу! З 16.01 по 20.01 з учнями ліцею було проведено тематичні класні години, ігри-квести, флешмоби малюнків та поробок до Дня Соборності України. Учні ліцею взяли участь у районному марафоні "Соборна. Вільна. Неподільна. Моя Україна!" у номінаціях "Ланцюжок Єдності", "Об'єднані сміливістю і натхненням", "Соборність України"; челенджі "Тільки в єдності наша сила" за ініціативи Департаменту освіти Харківської міської ради; обласному конкурсі фоторобіт "Україна - це ми!".

23 січня чотири представники рою "Стріла", учні 11-А класу Харківського ліцею 89, взяли участь в онлайн - вікторині до Дня Соборності України в рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"), ініційованою КЗ "Харківська обласна станція юних туристів" Харківської обласної ради.

Відео 1

Відео 2

Відео 3

Відео 4

Відео 5

/Files/images/photo_5364297106711494990_y.jpg /Files/images/photo_5364297106711494989_y.jpg /Files/images/photo_5364297106711494991_y.jpg /Files/images/photo_5364297106711495541_y.jpg

/Files/images/photo1676886196.jpeg /Files/images/photo1676886197.jpeg

/Files/images/photo_5379808346741260717_y.jpg

/Files/images/photo_5393195287356490003_y.jpg

16 січня з учнями ліцею було проведено класні години до Всеукраїнського дня пам’яті захисників Донецького аеропорту - "кіборгів".Оборонці Донецького аеропорту віднині й навіки стали символом незламності духу захисників України. 242 – ця цифра увійшла в історію як кількість днів оборони Донецького аеропорту. 242 дні під постійними обстрілами вони витримали, не витримав бетон. 242 виснажливі дні під цілодобовим шаленим обстрілом, під градом важкої артилерії і танків, долаючи газові атаки проросійських бойовиків, наші герої покинули новий термінал донецького аеропорту тільки тоді, коли його вже не стало. Кіборгами захисників аеропорту назвали самі вороги. Ті, хто 242 дні не міг зламати оборону Донецького аеропорту, названого фортецею кіборгів. Донецький аеропорт – це місце слави наших героїв-солдатів. Це місце, де українські військові та прості люди, які входили у добровольчі батальйони, всіма силами стримували ворога, не даючи йому можливості розвинути свій наступ далі.

/Files/images/photo_5343632782099858678_y.jpg

До дня Збройних Сил України з 28.11 по 06.12 в ліцеї відбулась низка заходів: тематичні класні години, флешмоби малюнків, поробок, відеомоб авторських віршів. Також учні взяли участь у районному онлайн фестивалі #ПЕРЕМАГАЄМО_РАЗОМ за номінаціями : "Ми малюємо Перемогу", "Стрічка привітань", "Голос Захисника".

Шановні захисники, "міцніші за сталь, запекліші за вогонь, сильніші за будь-яку стихію", вклоняємося, пишаємося, дякуємо, віримо!

Відео 1

Відео 2

Відео 3

/Files/images/изображение_viber_2022-12-06_15-26-38-666.jpg /Files/images/изображение_viber_2022-12-06_15-27-03-184.jpg

/Files/images/Сертифікати Шевченківський район до 06122022-1_page-0008.jpg

Цього року ми вшановуємо пам'ять жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України, яка супроводжується геноцидними практиками проти українців.

Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива, а ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою.

З 22.11 по 25.11 у ліцеї відбулись заходи до Дня пам'яті жертв Голодоморів: години пам'яті, акція "Свіча пам'яті".

Відео.

/Files/images/photo1669464273 (1).jpeg /Files/images/photo1669464273.jpeg

З нагоди Дня Гідності та Свободи в усіх класах ліцею була проведена низка заходів: тематичні класні години на тему «Україна - країна нескорених!», виховні години «Україна в наших серцях», флешмоби малюнків та відеоробіт "Бути Гідним”. 21.11 в Україні проходив флешмоб "Жовта стрічка", до якого приєдналися учні ліцею, викладавши фото та відео з жовтою стрічкою в соціальні мережі на підтримку опору українців на окупованих територіях.

Відео 1
Відео 2
Відео 3
/Files/images/msg866111850-105959.jpg /Files/images/msg866111850-105947.jpg

День української писемності та мови — свято розвитку Державної мови, яке кожного року відзначається в Україні 9 листопада. З кожним роком українська мова розквітає. І сьогодні, як ніколи раніше, ми маємо розмовляти українською, мислити українською, бачити українською. Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури. Говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання! МОВА - оберіг нації! Мріємо українською! Думаємо українською! Співаємо українською! Говоримо українською! Україна - це ми!!! Разом до перемоги!

Більш ніж півтори тисячі учнів, вчителів, батьків ХЛ № 89 долучилися сьогодні до написання радіодиктанту національної єдності-2022, дехто брав участь у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, дехто – в українознавчих вікторинах. Усі ми зараз знаходимось у різних куточках світу, і тому наша приналежить до свого народу та роду особливо хвилює.

/Files/images/photo1668003292.jpeg

/Files/images/photo1668003349.jpeg

До Дня української писемності та мови учні ліцею долучитися до участі в районній ЕСТАФЕТІ ВІДЕОФЛАЄРІВ у номінаціях: українська мова – це бренд; реклама української мови; українська мова в символах, українська мова і мода; українська мова в квітах, українська мова в ребусах; українська мова в малюнках.

Відеофлаєр 1

Відеофлаєр 2

Відеофлаєр 3

Відеофлаєр 4

Відеофлаєр 5

Відеофлаєр 6

Відеофлаєр 7

Відеофлаєр 8

Щороку, 28 жовтня, ми відзначаємо звільнення України від нацистських окупантів та віддаємо шану українцям, які боролись і перемогли нацизм у роки Другої світової війни.Дякуємо тим, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога та допомагав піднімати Україну з руїн. Згадуємо всіх, чиє життя забрала та страшна війна... І саме переможна битва за Україну стала вирішальною у розгромі військ гітлерівської Німеччини і її союзників.Ця жахлива сторінка історії України ніколи не зітреться з пам’яті українського народу.Гірко визнавати, але українцям знову довелося стати на захист України, її свободи та територіальної цілісності від посягань сусідньої держави.Сучасні захисники України виявились гідними слави своїх дідів і прадідів, а тому сьогодні ми пишаємось героїзмом, силою духу та мужністю наших героїв і твердо віримо у нашу перемогу.Слава всім, хто боровся з нацизмом у роки Другої світової війни! Слава всім, хто б’ється за Україну сьогодні!Слава нашому народу, який увійде в історію!Слава Україні!

/Files/images/msg755224056-102498.jpg

До Дня визволення України від фашистських загарбників з учнями ліцею було проведено наступні заходи:

- онлайн уроки мужності й пам'яті, лекції, бесіди, години спілкування з нагоди 78-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України за темами: "Наш край у роки Другої світової війни", "Тих днів не змеркне слава", "Герої живуть вічно", "Україна пам'ятає подвиг солдата", "Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе", "Так воювали наші прадіди”, “Що означає слово БАТЬКІВЩИНА”;

/Files/images/ХЛ 89.jpg

- флешмоб малюнків “Україна — ВІЛЬНА!”;

/Files/images/ХЛ 89..jpg

- створення відеоробіт “28 жовтня —78-ма річниця вигнання нацистських окупантів з України”.

Відеоролик 1

Відеоролик 2

Слава Україні!

/Files/images/msg755224056-102219.jpg

До свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та Дня захисників і захисниць України учні ліцею долучилися до:

- онлайн-акції "Харків вдячний", ініційованої Департаментом культури до Дня захисників і захисниць України за підтримки міського голови Ігоря Терехова;

- акції "Героям сучасності", ініційованої Департаментом освіти до Дня захисників і захисниць України у номінаціях "Завдяки нашим захисникам...", "Долонька допомоги", «Долоньки побажань нашим захисникам»;

- районного онлайн-фестивалю #КОЗАК_FEST" за номінаціями"Козацька сила - від батька до сина","Від щирої душі дитини захисникам моєї України","Ми роду козацького діти - землі української цвіт".

За ініціативи організації учнівського смоврядування "САМ-89" До Дня захисників та захисниць України у ліцеї було проведено акцію "Ми разом, ми з тобою!"

Учням було запропоновано зробити власноруч невелику м'яку іграшку, або взяти вже готову і прикріпити до неї записку для воїна, познайомитися з ним та побажати скорішого повернення додому. Акцію було проведено з 04.10 по 09.10, всі іграшки було зібрано, відправлено до м. Харкова та передано волонтерам воєнного шпиталю.

Також з учнями ліцею з 10.10 по 14.10 було проведено виховні години до свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та Дня захисників і захисниць України.

/Files/images/photo1665738077.jpeg /Files/images/photo1665740415.jpeg /Files/images/msg755224056-99443.jpg

29-30 вересня виповнюється 81 річниця трагедії Бабиного Яру. З 26.09 по 29.09 з учнями ліцею були проведені виховні години "81 річниця трагедії Бабиного Яру. Забуттю не підлягає!"

/Files/images/msg755224056-96513 (2).jpg

2021/2022 н.р.:

Онлайн заходи до Міжнародного дня захисту дітей

/Files/images/photo_2022-06-22_18-01-25 (2).jpg

Онлайн заходи до Дня вишиванки

/Files/images/photo_2022-06-22_18-01-24 (2).jpg

Онлайн заходи до Дня пам'яті та примирення

/Files/images/photo_2022-06-22_18-01-25 (7).jpg

Онлайн заходи до Дня матері

/Files/images/photo_2022-06-22_18-01-25 (4).jpg /Files/images/photo_2022-06-22_18-01-25 (5).jpg

Онлайн заходи до свята Великодня

/Files/images/photo_2022-06-22_18-01-26.jpg

Сьогодні, 16 лютого, всі учні та вчителі ліцею приєдналися до Дня єднання і показали всьому світові нашу єдність!!!Слава Україні! Слава нації! З Україною в сердці! #українавсерці #українапонадусе#UAРАЗОМ #УКРАЇНАВСЕРЦІ

/Files/images/274087638_2128205177334998_1382239062275003501_n.jpg /Files/images/274082838_2128205150668334_8632046202471466578_n.jpg

Заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав (15.02.22)

/Files/images/274001442_2127504837405032_7288983776800918816_n.jpg /Files/images/274087782_2127505704071612_5310249331477730884_n.jpg

28.01.2022 р. у ліцеї було проведено заходи до Дня пам'яті героїв Крут

/Files/images/272863781_2113374318818084_3216661283901799430_n.jpg

27.01.2022 р. у ліцеї було проведено заходи до Міжнародного дня пам' яті жертв Холокосту

/Files/images/272805598_2112468375575345_4127045048238144204_n.jpg /Files/images/272883033_2112468432242006_7735951991018375678_n.jpg

21.01.2022 року у ліцеї було проведено різноманітні заходи до Дня Соборності України!

/Files/images/272279820_1681722462172952_162017729681579733_n.jpg /Files/images/269679474_1681722458839619_3604547653514771918_n.jpg

До Дня Збройних сил України зібрали та відвезли у воєнний шпиталь багато солодощів та засобів гігієни для поранених воїнів АТО

/Files/images/269689072_2083477125141137_6902388744905314416_n.jpg

Напередодні 88-ї роковини Голодомору 1932-1933 рр в Україні в усіх класах ліцею було проведено освітні заходи та акцію пам'яті "Запали свічку" (27.11.2021)

/Files/images/261636014_1643297089348823_4182388141303162138_n.jpg /Files/images/261707710_1643297179348814_2953041143545164208_n.jpg

19.11.2021 у ХЛ № 89 була проведена низка заходів до дня Гідності та Свободи:години спілкування на тему «Україна - країна нескорених!» , флешмоб «Гідність у моїй історії», виховні години «Україна в наших серцях», а учні 2-4-х класів читали свої листи у майбутнє , які писали рік тому у цей день

/Files/images/259213493_1637786119899920_2926938872792062245_n.jpg /Files/images/258607334_2058079507680899_2583803686777594953_n.jpg

9 листопада у ХЛ № 89 був неймовірний день!Почали його з акції «Кольори України» , яка вже о 9-й ранку сформувала у всіх причетних позитивний настрій та відчуття єдності. Потім долучились до написання XXI Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Продовжили день конкурсом знавців української мови "Філолог-ерудит" та серією радіорепортажів до Дня української писемності та мови. Сподіваємось, що сьогодні кожен із нас відчув себе значущою частиною великої держави

/Files/images/255102388_1630243497320849_3567360081173204019_n.jpg /Files/images/255354000_1630243137320885_4642253929709987665_n.jpg

13.10.2021 у ліцеї відбулися заходи до Дня Українського козацтва та Дня захисників і захисниць України

/Files/images/244772966_1610467042631828_1648316524837672234_n.jpg

29.09.2021 у ліцеї відбулися заходи до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

/Files/images/243462839_2016979795124204_6500125488119861625_n.jpg

Заходи та флешмоб "Вишиваночка" до Всесвітнього дня вишиванки! (20.05.2021)

/Files/images/272805557_2112338202255029_702240567314622379_n.jpg

Щиро вітаємо всіх із Днем пам'яті та примирення, Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війніПротягом цього тижня було проведено "УРОКИ ЗВИТЯГИ" в кожному класі ліцею та АКЦІЮ #з_перемогою_у_серці_89 у віртуальному форматі: ліцеїсти розміщували на особистих сторінках у Фейсбуці та Інстаграм фото, відео або інформацію про своїх родичів, які були учасниками Другої світової війни

/Files/images/272829479_2112338175588365_7717917902726390713_n.jpg

Конкурс-свято української пісні до Дня Рідної мови!



/Files/images/152213695_1844521529036699_8424540729083116968_n.jpg /Files/images/152397888_1844521572370028_4180428440459014224_n.jpg

До свята Великодня діти виготовили своїми руками подарунки воїнам з воєнного шпиталю


/Files/images/180253020_1489186604759873_1557317646964833687_n.jpg /Files/images/!па.jpg

20.02.2021 р. у ХЛ № 89 до Дня Героїв Небесної сотні відбулися заходи щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності.Учні ліцею приєднались до фото-марафону, організованого Асоціацією "Лідер ХХІ" - "Запалимо свічку за кожного Героя Небесної сотні", створювали фото-композиціі, спілкувалися про героїзм українського народу, вшановували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

/Files/images/152581543_1440033739675160_8398346998779151185_o.jpg /Files/images/152591818_1440033686341832_6272190369021527689_n.jpg

15.02. 2021 р. у кожному класі ліцею було проведено класні години до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
29.01.2021 р. у кожному класі ліцею було проведено класні години щодо вшанування пам'яті Героїв битви під Крутами.
/Files/images/крути21.jpg

22.01.2021 р. у кожному класі ліцею було проведено онлайн класні години до Дня соборності України "У єдності наша сила: День соборності України". Метою заходів було поглибити знання учнів про історичне минуле нашої держави; формувати національну свідомість школярів, виховувати патриотів рідної держави; розвивати пізнавальні інтереси.

/Files/images/онлайн 8179590058635_o.jpg

З 23 по 27 листопада у ліцеї було проведено навчально-виховні та культурно-мистецькі заходи до 86-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні: тематичні бесіди та класні години: «Голодомор 1932-1933-років та його висновки», «Не погасити пам’яті вогонь», «Не маємо права забути», «Не погасити пам’яті вогонь», "Чому в Україні відбувся Голодомор?", «Не погасити пам’яті вогонь», "Проблема визнання Голодомору геноцидом українського народу", "Голодомор 1932-1933 рр. Причини, механізми, наслідки", «Пам‘ятаємо кожне зернятко 33-го року»; 27 листопада о 09:30 у всіх класних кабінетах було проведено акцію «Запали свічку».

/Files/images/128639507_1780308082124711_2822119530905841857_n.jpg
/Files/images/128840928_1780308048791381_6930337214699087252_n.jpg
/Files/images/128471380_1780307928791393_5864086964338439625_n.jpg

20 листопада у ХЛ № 89 були проведені різноманітні заходи до Дня Гідності та Свободи: тематичні бесіди, виховні години, флешмоб «Я гідний / гідна» для учнів 5-11-х класів, а початківці писали собі лист у майбутнє

/Files/images/126625209_1369350290076839_937937787944983632_o.jpg

/Files/images/126413692_1369350066743528_1495355747444239702_o.jpg
/Files/images/126804042_1369350130076855_1939989067897766625_o.jpg
09.11.2020 року учні та вчителі ліцею долучилися до святкування Дня української писемності та мови у он-лайн та офф-лайн режимах: для учнів 1-3 класів було проведено тематичні уроки, 4-7 класи взяли участь у міському конкурсі знавців української мови "Філолог-ерудит", 8-11 класи та педагогічні працівники писали ювілейний ХХ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності - 2020
/Files/images/124153502_1761391984016321_1223375346368654867_n.jpg /Files/images/123676690_1761391930682993_7294953122336629929_n.jpg /Files/images/124151482_1761461644009355_5100423566630146912_n.jpg
Учні ліцею привітали військовослужбовців, які знаходяться на лікуванні у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону, з Днем захисника України.
/Files/images/захисник o.jpg
13 жовтня з нагоди Дня захисника України, Дня українського Козацтва в ліцеї було проведено багато цікавих та пізнавальних патріотичних заходів.
/Files/images/Захисник_n.jpg

Участь у Всеукраїнському конкурсі малюнків та фотографій «Що для мене Україна?»

/Files/images/ККККККМ_n.jpg

Участь у районному конкурсі дитячого малюнку на асфальті за темою "Харків очима дитини":

2 місце - Забайрачна Вероніка (3-А клас);

3 місце Забайрачна Валерія(3-А клас);

3 місце Шаулова Євгенія(3-А клас) /Files/images/асф_n.jpg


2019/2020 н.р.
21 листопада у ліцеї відзначили державне свято - День Гідності та Свободи.

/Files/images/IMG_1443.JPG

9 листопада у ХЛ №89 відбулися заходи з нагоди Дня української писемності та мови: урочиста лінійка, конкурс знавців української мови, мовно- літературні конкурси і, звичайно ж, всі учні та педагоги приєдналися до міжнародного флешмобу з написання радіодиктанту "Нас багатою Ми різні. Але нас об'єднує спільна мета"

/Files/images/день укр писемности_o.jpg

17 жовтня відбулася зустріч учнів ліцею з Шевченком Федором Володимировичем, майором 92-ї моторизованої бригади, який розповів про своє військове життя та відповів на всі запитання дітей щодо служби в АТО.

/Files/images/зустріч з майором АТО.jpg

12-13 жовтня у ХЛ№89 з нагоди Дня Українського козацтва та Дня захисника України відбулися конкурси, вікторини, уроки мужності, на яких учні, вчителі та батьки спілкувались із захисниками України, ветеранами Другої Світової війни, розмірковували над сутністю понять "батьківщина", "герой", "захисник", "мир" та визначили свою роль у майбутньому України.

/Files/images/День защитника7_n.jpg /Files/images/IMG_4240.JPG

7 та 8 вересня 2017 року у 9-11-х класах було проведено запланові заходи - виховні години: "Вплив реформації на Україну", круглий стіл: "Мартін Лютер, Жан Кальвін, Ульріх Цвінглі. Реформація: передмови, початок та підсумки", щодо відзначення в Україні 500-річчя Реформації.

/Files/images/IMG_9470.JPG

18 травня (третій четвер травня) традиційно у ліцеї відбувся День вишиванки.

/Files/images/IMG_6555.JPG

Заходи, які були проведені в Харківському ліцеї №89 до Дня Пам'яті та примирення, Дня Перемоги: виховні години із запрошенням ветеранів та дітей війни (з 03.05.2017-05.05.2017).
Участь у церемонії пам'яті "Есть память, которой не будет забвения, и слава, которой не будет конца", яке відбулося біля пам'ятника "Воїну-визволителю" 5 травня 2017 року (організація фінального флешмобу).
/Files/images/image-0-02-05-25efe2e06af953ccb5fd082b3be8a42f3db95b5affcbf809a4aa960f9290d42a-V.jpg

Виготовлення кожним учнем ліцею голуба миру із позначкою "Мир-це..." та розміщення їх у ліцеї (26.04.2017-05.05.2017).
/Files/images/image-0-02-05-946b47c54fe72be4c3d48fa142827492a0bba54edc41dbb901b1b1032b4f827b-V.jpg

Створення кожним класом тематичних відеороликів до дня Пам'яті та примирення, дня Перемоги.

Брали участь у кіноуроці до дня Пам'яті та примирення, дня Перемоги у кінотеатрі ім. Довженка.
У березні традиційно відбулися виховні заходи, присвячені пам'яті Кобзаря. Метою заходів було поглиблення знань учнів про видатного митця, розкриття величі українського генія, наближення його до серця кожного учня, виховання шани й поваги до Шевченка та його творчості, гордість і патріотизм українського народу.

Кiлькiсть переглядiв: 777