/Files/images/a8c84ab36d97bc2808b0a103746e6840.png

Як будувати та повертати довіру до світу

Чому важливо піклуватись про емоційне здоров'я

Що відбувається з організмом людини через 7 місяців постійного стресу

Як би поводився той чи інший герой під час війни

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЗДАЧІ ЗНО АБО ІСПИТУ

Спочатку підготуйте місце для занять. Заберіть зі столу усі зайві предмети, зручно розкладіть свої зошити, підручники, ручки тощо.
Можна доповнити інтер’єр кімнати жовтим та фіолетовим кольорами, оскільки вони підвищують розумову активність. Для цього достатньо дрібнички: картинки, занавіски, серветки, лампи, тощо. Також цікаво зауважити, що за твердженням вчених запах лимону у кімнаті підвищує розумову працездатність на 20%.
Складіть план своєї роботи. Перед тим визначте - Хто Ви є? - сова чи жайворонок, який час для Вас є самим продуктивним. Складіть план занять на кожен день. Важливо чітко знати, що ви робите і не говорити усім оточуючим: «Я займаюся чи готуюсь», а «Я вивчаю саме певний розділ, конкретний матеріал».
Починайте із найважчого, але посильного. Легше і приємніше залишайте на після обіду. Змінюйте заняття та відпочинок. Пам’ятайте, що оптимальна тривалість заняття 30-40 хв. Максимум уваги досягається після 10-15 хв. від початку роботи. Тривалість перерв у першій половині дня не повинна перевищувати 5-10 хв. У другій половині дня тривалість кожної наступної переви збільшуйте на 5 хв.
Не забувайте у час відпочинку робити зарядку, займатися спортом, робити короткі прогулянки, допомагати батькам, тобто повністю відволікатися від навчання на короткий час.
Спілкування у соціальних мережах, ігри з комп’ютером тільки додають втоми і тому не можуть бути відпочинком. Тренуйтесь щоденно робити тести.
Робіть це із секундоміром. Не потрібно заучувати напам’ять певні тексти, вчиться робити короткі записи, нотатки, регулярно їх переглядайте.
Регулярно повторюйте матеріал, бажано через 10 хв, після того, як ви вивчали новий матеріал, а згодом через добу. Кожне наступне повторення повиннно бути коротшим попереднього.

5 способів підвищити інтелект

Мозок вимагає вправ в тій же мірі, що і м’язи. Якщо ви використовуєте мозок часто і правильно, ви станете мислити продуктивніше і зможете простіше концентруватися. А якщо ви не використовуєте мозок, то скоро здібності вчитися і думати почнуть слабшати.

Ось 5 простих способів, які допоможуть вичавити максимум продуктивності зі старої доброї сірої речовини:

1. Зведіть до мінімуму час на перегляд телевізора.
Це важко. Люди люблять животіти перед телевізором. Здавалося б, що в цьому такого? Проблема в тому, що коли ми дивимося телевізор, ми не використовуємо ресурси мозку і не даємо йому відпочити. Це як ніби енергія м’язів витрачається, а користі для здоров’я немає. Ви себе не відчуваєте спустошеним після двогодинного перегляду телевізора? Очі втомилися від фокусування на екрані настільки, що вже немає сил навіть читати. Якщо вам хочеться відпочити, краще почитайте книгу. Якщо втомилися – послухайте музику. Коли проводите час з друзями – відключіть ТБ і поговоріть. Всі ці дії набагато більше задіюють розумову діяльність і дозволяють вам розслабитися.

2. Займіться фізичними вправами.
Здається, що людина може дізнатися значно більше, якщо буде читати книги, а не займатися фізкультурою. Насправді, після фізичного навантаження продуктивність роботи мозку значно збільшується. Голова стає ясною, виникає хвиля енергії. Ви відчуваєте наснагу, вам простіше сконцентруватися.

3. Читайте стимулюючі книги.
Багато людей люблять читати популярні романи, і, на жаль, такі книги абсолютно не стимулюють. Якщо ви хочете поліпшити здатність мислити або писати, потрібно читати книги, які змушують зосередитися. Читання класичної літератури може змінити ваш погляд на світ, ви навчитеся викладати свої думки красивою літературною мовою. Не дивуйтеся, якщо вам доведеться підглянути у словнику слово, не бійтеся великих параграфів. Якщо потрібно, перечитайте абзац, і незабаром ви освоїте стиль автора.Почитавши розумні книги, ви виявите, що вам вже не цікаво читати популярну літературу. Дізнаватися щось нове набагато цікавіше, ніж тупо перегортати сторінки.

4. Хто рано лягає і рано встає, здоров’я, багатство і розум наживе.
Ніщо не може так погано позначитися на мисленні, ніж недолік сну. Щоб не відчувати втоми, потрібно лягати спати раніше і не менше 8 годин. Якщо ви пізно встанете і потім засидиться допізна, то ви будете розсіяним увесь день, не зможете сконцентруватися. Більшість людей працюють дуже продуктивно у ранкові години. Чим раніше ви прокинетеся, тим більше продуктивних годин буде у вас в запасі. Якщо у вас є можливість, поспіть 10-20 хвилин, коли раптом відчуєте втому. Поспіть довше – будете млявими, а короткий сон освіжить вас.


5. Виберіть час, щоб подумати.
Часто наше життя стає настільки метушливим, що у нас не залишається часу навіть на те, щоб це усвідомити. Стає важко на чомусь сконцентруватися, тому що в голову постійно лізуть думки. Щоб не допустити цього, намагайтесь відводити час на те, щоб посидіти одному і подумати, організувати думки і виділити пріоритети. Ви зможете зрозуміти, що для вас справді важливо, а що ні. Неважлива інформація більше не буде вас турбувати. Ні, не потрібно сидіти на підлозі зі схрещеними ногами і співати священний «оммм». Можна займатися чим завгодно, лише б ви залишилися на самоті на деякий час. Можна просто ненадовго прогулятися. Поекспериментуйте, і ви зрозумієте самі, що для вас краще.

Жоден з цих способів не є революційним, але, як відомо, самі прості речі працюють краще за все. Найскладніше, почати користуватися ними. Дотримуйтесь цих порад, і ви самі відчуєте, як ваш інтелект підвищується.

7 правил здорового способу життя

Не можна не відзначити все зростаючий останнім часом інтерес до здорового способу життя. Рано чи пізно починаєш замислюватися, що спосіб життя, який зараз ведеш, не кращим чином позначається на здоров'ї. І добре, якщо це станеться рано ...
Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров'я, коли наздоганяє якась проблема, з'являється хвороба чи нездужання. Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, турбота про своє здоров'я повинна бути образом життя. Здоровим способом життя. Пропонуємо Вашій увазі 7 найважливіших правил здорового способу життя.

Здоровий спосіб життя: правило № 1.
Найважливіше при здоровому способі життя - це харчування. Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. Ніяких гамбургерів, коли, чіпсів та іншої гидоти.
Як говорив сам древньогрецький філософ Гіппократ: «Їжа повинна бути нашим ліками, а не ліки їжею». В ідеалі, звичайно, потрібно відмовитися від шкідливої ​​їжі назавжди, але ... Але як відмовитися від улюбленої їжі, навіть не найкориснішою, але коханої? Це як будь-яка шкідлива звичка, розумієш, що шкідливо, але відмовитися не можеш. Іноді можна побалувати свій шлунок, але без фанатизму.

Здоровий спосіб життя: правило № 2.
Активність, активність і ще раз активність! Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. В умовах постійної зайнятості важко знайти час на походи в спортзал, заняття спортом ... А даремно!
І все-таки, навіть якщо на спорт часу немає, то піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, зарядки вранці ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими.
Від серцево-судинних та інших серйозних захворювань потрібно йти або навіть тікати. У прямому сенсі слова. Рухайтеся назустріч міцному здоров'ю і довголіттю!

Здоровий спосіб життя: правило № 3.
Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний з шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю і тим більше наркоманія. І якщо алкоголь по святах при здоровому способі життя ще можна зрозуміти, то куріння і наркоманія скасовуються повністю.

Здоровий спосіб життя: правило № 4.
Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня. Правильне харчування, фізична активність і відсутність шкідливих звичок при здоровому способі життя - це вже багато чого, але ще не все. При здоровому способі життя обов'язково повинен бути правильний розпорядок дня.
Що значить правильний розпорядок дня? Це, перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягає і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що виспалися.
Чому важливо висипатися? Хоча б, тому що існує прямий зв'язок між недосипанням і появою надмірної ваги.

Здоровий спосіб життя: правило № 5.
Одне з найважливіших правил здорового способу життя - це позитивний настрій! Не зациклюйтеся на невдачах і промахи. Не вийшло встояти перед тортиком або тістечком, ну і Бог з ним! Не варто через це засмучуватися!
І навіть, якщо постійні тренування і дієти не допомагають скинути зайву вагу, це не привід для відчаю! Значить, дієта не та - варто спробувати іншу!

Здоровий спосіб життя: правило № 6.
Здоровий спосіб життя - це так само дбайливе ставлення до себе! Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять у спортзалі, потрібно думати не про те, щоб швидше піти і рахувати хвилини, а займатися із задоволенням, з думками про те, що кожну вправу підтягує ваші м'язи .... Кожна вправа наближає Вас до ідеалу!
Навряд чи вийде схуднути, якщо постійно лаяти себе: «Я товста!», «Я нічого не можу!». Треба говорити собі: «Я сильна, я впораюся!», «У мене все вийде.».

Здоровий спосіб життя: правило № 7.
Вести здоровий спосіб життя легше не поодинці, а в компанії. В ідеалі, звичайно, потрібно, щоб усі навколо дотримувалися такої ж життєвої позиції - разом веселіше і є дух суперництва, наприклад, в позбавленні від зайвої ваги.
Уявіть, що всі навколо ведуть здоровий спосіб життя, все в прекрасному настрої, бажають один одному тільки добра. З ранку всі домочадці не за ванну лаються, а бажають один одному чудесного дня. Ех, не життя, а казка!
Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, це має бути способом життя! Здоровим способом життя. Краще вже бігати на свіжому повітрі, ніж по лікарях!

Рекомендації психолога підліткам та старшокласникам під час карантину

Відеоурок "Корисні та шкідливі звички"
Обережно: Інтернет-залежність

Як не потрапити в ситуацію торгівлі людьми

Загальні поради
Якщо Ви збираєтесь навчатись за кордоном
Правила безпечної поведінки в Інтернеті

Безпечна школа

Як боротися з булінгом: поради для дітей
Як відомі люди пережили булінг у дитинстві
Протидія домашньому насильству. Інформація для дітей
Кiлькiсть переглядiв: 761