Проєкт «100 днів позитивності»
1. Опис проекту.

1.1. Мета проекту: виховання потреби у моральних вчинках, які ґрунтуються на засадах гуманного ставлення до людей, готовності до активної участі в доброчинній діяльності. Формування в учнів гуманістичних і духовних орієнтирів,навичок соціальної взаємодії та потреби допомагати іншим.

1.2. Завдання проекту:

· ефективне засвоєння учасниками проекту життєвих та соціальних ролей;

· виховання емпатії у дітей та дорослих;

· практичне застосування учасниками проекту сформованих морально-етичних знань та поведінкових моделей;

· формування навичок допомоги іншим людям;

· формування комунікативних компетентностей учнів;

· згуртування школярів, учителів, батьків, громадськості навколо добрих справ;

· виховання дітей на базових соціальних цінностях – толерантності та солідарності;

· виховання в учнів власної відповідальності за свої вчинки;

· розробка та реалізація благодійних акцій.

1.3. Актуальність проекту полягаєу необхідності самостійного отримання молоддю інструментів реалізації своїх потреб щодо самовизначення і самореалізації саме у контексті соціально-ціннісної діяльності завдяки власній ініціативі та активності; у потребі молоді та дорослих утвердитись у своїй компетентності, підвищити власну самооцінку і заслужити справжній авторитет, набути позитивного досвідусоціальної взаємодії.

1.4. Стислий опис проекту.

Протягом 100 днів всі діти, вчителі та бажаючі батьки дітей ліцею щовечора записують хоча б одну добру справу, зроблену ними за минулий день у спеціально заведений зошит. Деякі дитячі колективи обговорюють свої добрі справи щотижня, деякі – щомісячно.

Проект стартував 15 жовтня. У ньому беруть участь близько 1000 чоловік. За перший місяць реалізації проекту учнями, вчителями та батьками ліцею зроблено понад 22500 добрих справ.

2. Очікувані результати проекту.

Фахівці з позитивної психології стверджують: щастя - це не гра випадку, ми можемо свідомо і цілеспрямовано займатися доброю справою, нести позитивні емоції оточуючим і тим самим робити себе щасливими. Помічати й акцентувати позитивні хвилини свого життя, культивувати в собі радість і вдячність за ці моменти - один з працюючих, експерементально-перевірених способів досягнення відчуття щастя.

Ті, що дійдуть до кінця проекту, відчують найпрекрасніші зміни у своєму житті:

-почнуть звертати увагу на прості речі, ті добрі справи, які можна робити щодня і які просто стануть звичкою;

-стануть отримувати більше компліментів від оточуючих, яким допоможуть, і тих, хто оцінить їх добру справу;

-зрозуміють, що вони вже щасливі і позитивно налаштовані, живучи тим життям, в якому у них відбулися зміни в кращу сторону;

-стануть дивитися на світ оптимістичніше.

Проект "100 днів позитивності" акцентує увагу на почуттях радості і щастя в теперішньому моменті. Роблячи добрі справи, ми можемо розділити свою радість і з іншими людьми. І тоді, робити добрі справи просто увійде в звичку кожного і стане способом життя!

Кiлькiсть переглядiв: 334