• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Бесiди щодо попередження дитячого травматизму.

Бесiди щодо попередження дитячого травматизму.

2012-12-29

Класними керiвниками були проведени бесiди щодо попередження дитячого травматизму: "Безпечна поведiнка на льоду узимку", "Пожежонебезпечнi об'єкти", "Новорiчнi свята: новорiчнi ялинки, електричнi гiрлянди", "Небезпека використання вiдкритого вогню (свiчки, бенгальськi вогнi тощо)", "Правила безпечного користування побутовими газовими приладами", "Правила поводження з побутовими електроприладами", "Правила поведiнки у натовпi пiд час масових заходiв" тощо.

Правила поведінки на льоду.

Зима - чудова пора відпочинку на льоду. Скільки радощів вона приносить! Забави на ковзанах, лижах, санчатах! Тому усі ми із задоволенням зустрічаємо цю пору року, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід, а саме тонкий лід.

Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини.

1. На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0):

- для одного пішохода – лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см;

- для групи людей (масові переправи пішки) – товщиною не менше 15 см, при масовому катанні на ковзанах – 25 см;

- для переправи вантажного автомобіля – 35-55 см, трактора – 40- 60 см.

2. Міцним льодом вважається прозорий лід з синюватим або зеленуватим відтінком при товщині 12 см.

3. Керівники рибних господарств несуть персональну відповідальність за забезпечення заходів безпеки при вилові риби підльодним засобом, за організацію надійного візуального і радіозв’язку з риболовецькими бригадами, які знаходяться на льоду, готовність рятувальних засобів, встановлення безперервного спостереження за напрямом і силою вітру, рівнем води, зміною течії і станом льоду.

4. Організації, що проводили роботи по виколці льоду, повинні огороджувати небезпечні ділянки.

5. Під час роботи по місцю виколки льоду необхідно обов’язки організувати постійне чергування з осіб, які пройшли спеціальну підготовку. В розпорядженні чергового постійно напоготові повинні бути 2 рятувальні дошки довжиною 4 метри, жердина з штертом і петлею, кінець Олександрова, два рятувальних кола, рятувальні жилети, пояси.

6. Із завершенням робіт, хоча б і тимчасово, ділянка виколки льоду та підходи до неї огороджуються попереджувальними знаками з текстами у кількості, яку встановлює рятувальна служба.

7. Ополонки побутового та промислового призначення огороджуються і утримуються у тому ж порядку, що і ділянки виколки льоду. Усі витрати, що пов’язані з огородженням ділянки виколки льоду і організацією чергування спеціально призначених осіб, здійснюються за рахунок коштів підприємства, господарства та установи, яка займається виколкою льоду.

8. Прокладка доріг, переправ по льоду, вибір місця для ковзанок і виколки льоду на водоймах і в морі повинна обов’язково узгоджуватися з місцевою рятувальною службою до початку робіт або функціонування вищезазначених об’єктів.

9. Міцність льоду пропонується перевіряти пішньою. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, то вихід на лід забороняється. Не дозволяється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

10. При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в лід кущі, траву та ін.). Не дозволяється виходити на лід у нічний час.

11. Під час групового переходу по льоду необхідно рухатись на відстані 5-6 метрів один від одного і уважно стежити за тим, хто іде попереду.

12. Переходити водойми на лижах дозволяється тільки тоді, як переконались в міцності льоду. З метою забезпечення безпеки при пересуванні на лижах по льоду необхідно відстебнути кріплення лиж, зняти петлі лижних палок з кистей рук, наплічник тримати на одному плечі.

13. Кататися на ковзанах дозволяється тільки на спеціально обладнаних катках.

14. Суворо забороняється кататися на льоду дітям без нагляду дорослих, або самостійно виходити налід.

15. Організація підльодного лову риби щодня узгоджується з найближчою береговою рятувальною станцією і без її дозволу ніхто, включаючи і рибалок-любителів, не має права виходити на лід.

16. Під час підльодного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику провивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 5-6 метрів.

17. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний лінь довжиною 15-20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500 гр на другому.

Будьте обережні! Бережіть своє життя!

А якщо вам раптом доведеться стати свідком нещасного випадку, телефонуйте до служби порятунку «101».

Кiлькiсть переглядiв: 163