ПАМ'ЯТКА ЧИТАЧА

/Files/images/мал9.jpg

Єдині вимоги до учнів щодо використання й збереження книги

● пам’ятай, що бережливе ставлення до книги – завдання державної ваги;

● одержавши підручник, обгорни його;

● слідкуй за чистотою книги, не читай під час їжі, не бери брудними руками;

● не загортай сторінок, а користуйся закладкою;

● не роби на сторінках поміток, записів тощо;

● не клади в книгу олівці, інші товсті предмети: від цього рветься палітурка;

● читаючи підручник, не згортай його палітурками одна до одної: від цього сторінки підручника розпадаються;

● слідкуй за станом книги, своєчасно ремонтуй її;

● пам’ятай: підручник повинен служити учням не менше 5 років і бути чистим, цілим;

● у кінці навчального року своєчасно повертай підручник у бібліотеку тільки у відмінному стані, бо на нього чекають твої молодші товариші;

● бережи свого вірного, мудрого друга – книгу!

Запам'ятайте, будь ласка:

1. Сидіти потрібно лише прямо, не горбитися, бо виростите сутулими. Це негарно і погано для здоров'я. Лежачи теж не читайте, бо від цього псується зір.

2. Книга повинна бути добре освітленою. Потрібно, щоб світло падало зверху або з лівої сторони. При слабкому освітленні ваші очі швидко втомлюються. Не забувайте, що їм потрібно давати перепочити.

3. Дуже важливо тримати книгу на відстані не менше 30 см від очей. Варто відміряти лінійкою 30см і запам'ятати цю відстань. Якщо ви будете стежити за цим, згодом це стане звичкою.

Дотримуючись цих простих правил, ви значно продовжите життя вашому найкращому другові - книзі, і зовсім не нашкодите своєму здоров'ю.